FOTOGRAFIA ŚLUBNA ŚLĄSK, ZDJĘCIA ŚLUBNE NA ŚLĄSKU

Witajcie ! Nazywam się Maciej Pluta, jestem fotografem ślubnym i mieszkam na Śląsku. Jeśli szukacie fotografa na swój ślub i wesele - dobrze trafiliście ! Zajmuję się reportażami ślubnymi oraz plenerami i pracuję najczęściej na Śląsku. Jednak zdarza mi się również wykonywać zdjęcia ślubne w innych miejscach Polski i Świata. Zajmuję się fotografią ślubną od 5 lat i reprezentuje styl glamour. Jeśli spodobały CI się moje zdjęcia ślubne koniecznie zapytaj o wolny termin ! Zachęcam Cię również do nie zobowiązującego spotkania w Katowicach lub Częstochowie na, którym będę mógł zaprezentować pełne reportaże ślubne, foto produkty: albumy ślubne, odbitki. 

Fotografia ślubna Śląsk
Zdjęcia ślubne z Śląska

Zobacz zdjęcia ślubne z Częstochowy, Katowic, Bielsko-Białej, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Kłobucka, Mikołowa.

Zdjęcia ślubne z Bielsko Białej - Damian i Klaudia -  Restauracja Wirtuozeria

Zdjęcia ślubne Częstochowa - Natalia i Teodor - Pałac Czarny Las

Fotografia ślubna Częstochowa - Izabella i Piotr - Mały Dworek

Reportaż ślubny z Częstochowy - Monika i Adam - Primavera 

Zdjęcia ślubne Katowice - Tomasz i Agnieszka - Halniakowy Dwór

Fotografia ślubna Katowice - Karolina i Łukasz - Plener Pole Lawendowe

Zdjęcia ślubne Katowice - Daniel i Klaudia - Romeo i Julia Szczyrk 

Zdjęcia ślubne Częstochowa - Agnieszka i Krzysztof 

Fotografia ślubna Częstochowa  - Karolina i Sylwester - Sala Bikajo 

Fotografia ślubna Bielsko Biała - Ana i Michael - Dworek Eureka

Zdjęcia ślubne Katowice - Tomasz i Violetta - Sala Pod Jesionem

Fotografia ślubna Śląsk'

Jaki jest mój sposób na fotografie ślubną na Śląsku?

Moja oferta fotografii ślubnej na Śląsku składa się z 3 pakietów. Dwa najpopularniejsze z nich dotyczą reportażu od początku przygotowań do ślubu, poprzez ceremonie, zdjęcia grupowe oraz zabawę do końca oczepin w drugim z nich dodatkowo znajdzie się sesja plenerowa w innym dniu. W zależności od pakietów ślubnych oddaje od 200 do 400 zdjęć obrobionych oraz w każdym pakiecie galerie internetową na hasło. Galeria internetowa jest wygodnym rozwiązaniem dla Pary Młodej, która chciałaby podzielić się fotografiami z znajomymi. Każda osoba, która posiada hasło ma do nich dostęp. Każda Para Młoda zdjęcia ślubne otrzymuje na personalizowanym pen drivie na którym znajdują się również zdjęcia dokumentacyjne tzn: zdjęcia nie obrobione. Podczas każdego wesela robię około 2000 zdjęć, większość z nich trafia do zdjęć nie obrobionych. Podczas całego dnia reportażu ślubnego staram się działać nie zauważenie, nie zapominając o ślubnych portretach. Dużą wagę w moich fotografiach ślubnych przywiązuję do obróbki zdjęć. Staram się, aby zdjęcia ślubne były w nasyconych, pastelowych kolorach odzwierciedlających prawdziwy kolor. Styl glamour jest mi bliski i dobrze się czuję robią takie zdjęcia. Przeglądając strony innych fotografów z Katowic natkleliście się pewnie również na styl boho, który jest aktualnie najwiekszym trendem. Styl boho można rozpoznać po mocno obniżonym nasyceniu kolory zielonego podchodzącego pod butelkową zieleń oraz często znacznie pomarańczowym odcieniu skóry. Dlaczego nie obrabiam fotografii ślubnych w stylu boho ? Uważam, ten styl za bardzo nie naturalny. Przypomnijcie sobie jakie kolory na zdjęciach były modne 15 lat temu. W tamtych czasach królowały fotografie w sepii, dziś trzeba by mocno się natrudzić szukając fotografa ślubnego mającego w swoim portfolio zdjęcia w takim stylu. Moda przeminie, zdjęcia zostaną do końca życia. Warto więc przed wyborem fotografa ślubnego zastanowić się nad stylem obróbki zdjęć, który prezentuje. Większość fotografów ślubnych z Katowic i okolic prezentuje fotografie ślubne w stylu boho, warto więc zastanowić się przed wyborem czy moje zdjęcia będą się również podobać za 10 lat. 

Fotografia ślubna Śląsk

Rekomendacje o fotografach ślubnych z Śląska

Opinie Par Młodych na temat współpracy świadczą o doskonałej współpracy i zadowoleniu z usługi danego fotografa ślubnego. Jeśli wśród swoich znajomych nie ma nikogo, kto mógłby zarekomendować osobę wykonującą zdjęcia ślubne możecie również zobaczyć ich opinie w serwisach społeczniościowych. Uważam, że te są najbardziej wiarygodne, iż dokładnie widzimy kto wystawił.
Opinie na temat mojej pracy znajdziecie tutaj:
Opinie klinetów z strony 
Opinie Facebook
Wesele z Klasą 

Fotografia ślubna Śląsk

Ile kosztuje usługa fotografii ślubnej na Śląsku ? 

Z cenami fotografii ślubnej na Śląsku jest jak z samochodami. Pośród dużej konkurencji znajdziemy ogromny przedział cenowy. Od amatorów za 1000 zł, przez osoby z mniejszym doświadczeniem za 2500 zł, do profesjonalistów i osób wyróżniających się na rynku. Kupując samochód marki Dacia, oczekujemy niskiej ceny jednak nie spodziewamy się dobrych osiągów, komfortu czy wysokiej klasy bezpieczeństwa. Kupując Mercedesa zdajemy sobie sprawę z wyższej ceny pojazdu za która idzie jakość wykonania, solidność oraz komfort. Wybierając fotografa ślubnego za mniej niż 2500 zł nie możemy oczekiwać, że nasze zdjęcia będą w pełni profesjonalne, dobrze naświetlone czy też ostre. Obecnie na rynku jest wielu fotografów z ofertą około 2500 zł za reportaż ślubny. Dla osób, których zdjęcia nie są ważną pamiątką, a ich jakość wykonania może odbiegać od tych profesjonalnych jest to dobry wybór. Ile zatem powinien wynieś koszt usługi fotografii ślubnej na odpowiednim poziomie ? Ceny profesjonalnych fotografów ślubnych wahają się od 3500 zł do 6000 zł  za całodniowy reportaż ślubny. Jeśli zastanawiacie się co składa się na tą cenę możecie wziąć pod uwagę: koszt wykonania usługi tzn: dojazd = koszt utrzymania sprawnego samochodu, takiego ,który na pewno dojedzie w dniu Waszego ślubu, koszt stałe czyli podatki, koszty nośników danych, koszty serwerów, na których jest Wasza galeria internetowa, koszt utrzymania strony internetowej, podwójny sprzęt fotograficzny - dlaczego podwójny ? W dniu ślubu nie ma powtórek, w razie awarii aparatu każdy profesjonalny fotograf musi mieć ze sobą drugi równie profesjonalny aparat, obiektyw, lampę błyskową. Profesjonalny fotograf ślubny z Śląska i okolic korzysta z legalnych programów do obróbki zdjęć większość z nich trzeba opłacać w formie miesięcznego abonamentu. Koszt dysków twardych - w fotografii ślubnej nie ma miejsca na błędy. Dobrze zabezpieczony materiał na kilku dyskach to obowiązek! To tylko kilka z wielu kosztów fotografii ślubnej. Czy warto wynająć zatem profesjonalnego fotografa ślubnego ? Uważam, że zdecydowanie tak. O nie dobrym jedzeniu goście zapomną kilka dni po weselu, o orkiestrze, która słabo grała też, zdjęcia ślubne zostaną z Wami do końca życia. Do ceny należy doliczyć jeszcze dodatkowe rzeczy takie jak: plener ślubny w innym dniu czy też fotoalbumy ślubne i inne fotoprodukty. Jeśli zastanawiacie się czy Wasz fotograf ślubny jest profesjonalistą w swojej dziedzinie możecie go zapytać o kilka rzeczy, które odpowie Wam na to pytanie. Pytania do fotografa ślubnego przygotowałem na swoim blogu. Jeśli chcielibyście poznać moją ofertę cenową, zapraszam do zakładki oferta lub telefonicznie - 796 904 030.

Najnowsze reportaże ślubne z Śląska i nie tylko !

Fotografia ślubna Częstochowa, zdjęcia ślubne Częstochowa - Nicola i Damian

Zobacz więcej

Fotografia ślubna Katowice - Marta i Dawid

Zobacz więcej

Fotografia ślubna Częstochowa - Natalia i Teodor

Zobacz więcej

Fotografia ślubna Częstochowa, zdjęcia ślubne Częstochowa - Kinga i Kamil

Zobacz więcej

Fotografia ślubna Katowice Fotografia ślubna Śląsk - Beata i Mariusz

Zobacz więcej

Fotografia ślubna Katowice, Plener ślubny we Włoszech - Klaudia i Damian

Zobacz więcej

Odwiedź również mój blog

Najlepsze sale weselne w Częstochowie

Najlepsze zdjęcia ślubne w 2019 roku

Ile kosztuje fotograf ślubny na Śląsku

Co sądzę o zdjęciach boho ? 

Najlepsze miejsca na plener ślubny na Śląsku 

10 pytań do fotografa ślubnego przed podpisaniem umowy

 

Zapytaj mnie o wolny termin i ofertę ! 

Wyślij wiadomość